POLİSEVİ ŞEHİDİ SEDAT GEZER'İN ADI PARKTA YAŞATILACAK

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, geçen yıl Tece Polisevi'ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer'in adını parkta yaşatacak.

Polisevi şehidi Sedat Gezer'in adı parkta yaşatılacak

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, geçen yıl Tece Polisevi'ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer'in adını parkta yaşatacak.
Belediye Meclisi'nin aldığı oy birliğiyle, Akdeniz Mahallesi'ndeki şehit polis Sedat Gezer'in evinin karşısında bulunan parka ‘Şehit Sedat Gezer Parkı’ adı verildi. Bugün yapılan parkın açılışına, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, şehit Sedat Gezer'in eşi Yeliz Gezer ve çocukları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda güvenlik personeli katıldı. Daha önce Sedat Gezer ile tanıştığını ve çok kibar birisi olduğunu dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Belediye Meclisimiz oy birliğiyle şehit polisimiz Sedat Gezer’in evinin karşısındaki parka kahraman polisimizin adını vermişti. Sedat Gezer’in şehit edilişinin hemen ardından yine ikamet ettiği Akdeniz Mahallesi’ne kendi adına bir spor kompleksi yaptık. Şehidimizin birçok yerde adının yaşamasını istiyorum. Şehidimiz ile tanışma imkanı bulmuştum. Çok kibar ve beyefendi bir arkadaşımızdı. Bu parka gelen çocuklarımız Sedat amcalarının adını göreceklerdir, şehidimizi tanıyacaklar. Tekrardan şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehidimizin ailesini yalnız bırakmayarak açılışımıza gelen tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum" dedi
Konuşmaların ardından parkın açılışı gerçekleştirildi.

GÜNDEM

GENEL