MEZİTLİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Kan ihtiyacı duyan ve ilik nakli bekleyen hastalara umut olabilmek için Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, Kızılay Mezitli Şubesi iş birliğinde ‘Kan Bağışı ve Kök Hücre’ kampanyası gerçekleştirdi.

Mezitli Kan Bağışında Bulundu

’Lösemili Çocuklar Haftası’ dolayısıyla her yıl 2-8 Kasım tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Mezitli Belediyesi , Kızılay Mezitli Şubesi iş birliği ile ‘Kan Bağışı ve Kök Hücre’ kampanyası başlattı.

Mezitli Belediyesi ana hizmet binası önünde kurulan mobil otobüste gerekli evrakları dolduran bağışçılar, kan ve kök hücre bağışında bulundu. Kampanyaya, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Kızılay Mezitli Şube Başkanı Bekir Özarslan, muhtarlar, meclis üyeleri ve çok sayıda bağışçı katılım sağlayarak destek oldu.

Kızılay ile iş birliği içerisinde olduklarından söz eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan,  “Mezitli Belediyesi olarak Kızılay ile 10 yıldır yakın ilişki içerisinde olduklarını, Lösemi hastalarının en fazla ihtiyaç duyduğu şeyin taze kan olduğunu bu neden ile  Kızılay’ın kan bankasında stok olması gerektiğinin altını çizdi.

Kızılay Mezitli Şube Başkanı Bekir Özarslan ise “Kızılay haftası münasebetiyle Mezitli Belediyesi ile ortaklaşa bir kampanya başlattıklarını ve bu tür kampanyaları ilçenin çeşitli yerlerinde sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

GÜNDEM

GENEL