MERSİN’DE FİLİSTİN'E DESTEK İÇİN YÖRESEL PAZAR AÇILIŞI YAPILDI

Mersin’in Mut İlçesinde, İlçe Müftülüğü tarafından Filistin halkına destek amacıyla etkinlik düzenlendi.

Mersin’de Filistin'e destek için yöresel pazar açılışı yapıldı

Mersin’in Mut İlçesinde, İlçe Müftülüğü tarafından Filistin halkına destek amacıyla etkinlik düzenlendi.
Filistin'e destek olmak amacıyla Mut'ta yöresel pazar açıldı. Açılışta konuşan İl Müftüsü Aydın Yılman, “'Dünyadaki bütün Müslümanlar kardeştir' prensibine inanan bir insan için, İstanbul'la Filistin'in, Mut'la Pakistan'daki insanın hiçbir farkı yoktur" dedi.
İlçe Kaymakamı İhsan Ayrancı ise Filistinlilerin, İsrail’in en acımasız zulmüne maruz kaldıklarını belirterek, "Aziz milletimize düşen de maddi manevi anlamda yanlarında olduğumuzu göstermektir. İsrail adeta bir terör örgütü gibi orada kadın çoluk çocuk demeden sivil hasta dinlemeden insanların üzerine maalesef bomba yağdırıyor. Devletimizle, milletimizle bütün Müslüman coğrafyaların yanında olduğunuz gibi, zulüm gören insanların yanında olduğunuz gibi Gazzeli kardeşlerinizin de yanında olduğunuzu burada ifade etmek istiyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından İl Müftüsü Aydın Yığman, yardım amaçlı düzenlenen açılışın duasını yaptı. Açılışa katılanlar daha sonra satışa sunulan ürünlerin stantlarını gezdi.
Kracaoğlan Çınaraltı Parkındaki pazarın açılışına, İlçe Kaymakamı İhsan Ayrancı, Belediye Başkanı Volkan Şeker, İl Müftüsü Aydın Yılman, İlçe Müftüsü Hasan Akcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Halifeoğlu, siyasi partiler ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

GÜNDEM

GENEL