MEHMET ALİ BEBEĞİN UMUDU YEŞERDİ: 60 MİLYON TL TOPLANDI

Mersin’in Erdemli ilçesinde 21 aylık Mehmet Ali bebeğe,13 günlükken hastalığına teşhis konularak Valilik onaylı başlatılan kampanya kapsamında belirlenen 60 milyon TL toplandı. Ailenin umutları toplanan para ile yeşerirken, kısa süre içerisinde tedavi için yurt dışına gidecekleri belirtildi.

MEHMET ALİ BEBEĞİN UMUDU YEŞERDİ: 60 MİLYON TL TOPLANDI

Erdemli ilçesinde yaşayan baba Abdurrahman ve anne Sümeyye Gölgeli’nin ikinci çocukları olan 21 aylık Mehmet Ali bebeğe, 13 Günlükken SMA TİP 1 teşhisi kondu. Teşhisin ardından ailenin başvurusu üzerine Mersin Valiliği onaylı kampanya başlatıldı.

Erdemli Belediyesi ve Kaymakamlık başta olmak üzere ilçe halkı ve tüm kurumların desteğiyle yürütülen kampanya 19 ayın sonunda tedavi masrafı olan 1 milyon 820 bin dolar (60 milyon TL) toplandı. Müjdeli haberi alan Aile çocukları ile birlikte Erdemli Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı ziyaret ederek müjdeli haberi verdi.

Kampanyanın tamamlanmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden anne Sümeyye Gölgeli, “Bizim Eylül 29’da başladı kampanyamız ve bugün itibariyle yüzde yüze ulaştı. Mersin Valiliğinden onaylı kampanyaydı zaten. 1.820 bin doları çok şükür bugün itibariyle hem Belediyemizin hem Kaymakamlığımızın hem de Erdemli halkının destekleriyle topladık. Allah kısmet ederse Mehmet Ali bundan sonraki süreçte Dubai yolcusu diyoruz. Buradan herkese de çok teşekkür ediyoruz. Öncelikle Belediyemize, Kaymakamımıza, Erdemli halkına, Erdemli insanına, Erdemlisine sahip çıktığı için çok teşekkür ediyoruz ” diye konuştu.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mustafa  Kara, “ Henüz 13 günlükken SMA TİP-1 hastalığı teşhisi konulan Mehmet Ali bebeğimiz için Mersin Valiliğimizce düzenlenen onaylı kampanyamız, bugün itibariyle sonuca ulaşmıştır. Vatandaşlarımızla bu müjdeli haberi paylaşmak istiyoruz. Devlet, millet omuz omuza Erdemlililerimiz yediden yetmişe bu kampanyaya destek verdi. Destek veren bütün hemşehrilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnşallah Mehmet Ali bebeğimizin yakında sağlıklı bir şekilde bu koridorlarda koştuğunu da göreceğiz. İnşallah hep birlikte şahit olacağız” diye konuştu.

Aile vize işlemlerinin ardından Dubai’deki,  Madcare  Hastanesi’ne gidecek

GÜNDEM

GENEL