MİLLETVEKİLİ KOCAMAZ; ADALETSİZ GELİR VERGİSİ DİLİMLERİ İLE ÇALIŞANLARIN MAAŞLARININ ERİTİLMESİNE SON VERİLMELİDİR!

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, hem sendikalar hem de ücretli çalışanların maaşlarında yapılan vergi dilimi kesintilerinin son bulmasını ve vergi diliminde değişikliğe gidilmesi konusunu meclis gündemine taşıdı.

MİLLETVEKİLİ KOCAMAZ; ADALETSİZ GELİR VERGİSİ DİLİMLERİ İLE ÇALIŞANLARIN MAAŞLARININ ERİTİLMESİNE SON VERİLMELİDİR!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) açılır açılmaz İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, yeni yasama yılı çalışmalarına başladı.  Genelde Ülke, özelde Mersin’in sorunlarını Mecliste gündeme getirip, gündemde tutarak iktidarın dikkatini çekmeye, çözüm konusunda takipçisi olmaya devam eden Kocamaz, Vergi Dilimi Adaletsizliği’ni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Işıkhan tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM'ye soru önergesi iletti.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, vergi dilimi adaletsizliğini Meclis gündemine taşıdı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na verdiği soru önergesinde hem sendikalar hem de ücretli çalışanların adaletsiz vergi sömürüsüne maruz kaldığını belirten Kocamaz,” Hem sendikalar hem de çalışanlar maaşlardan kesilen vergi dilimlerine büyük tepkiler göstermektedir. Çalışanlar Ocak ayında aldıkları maaşlarını vergi dilimine girmeden ya da çok düşük bir vergi dilimine girerek Aralık ayında da almak istemektedir.  Toplumun hiçbir kesimi tarafından kabul görmeyen ve yüzde 15’lerden başlayarak, yüzde 40’lara kadar yükselen vergi diliminde değişikliğe gidilmesi istenmektedir” dedi.

Milletvekili Burhanettin Kocamaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Işıkhan tarafından yazılı olarak cevaplandırması isteğiyle verdiği soru önergesinde;

Maaşları eriten, sendikaların ve çalışanların haklı tepkilerine neden olan yüksek vergi dilimlerinde değişiklik yapmayı ve vergi dilimlerini düşürmeyi düşünüyor musunuz?

Bu Konuda bir çalışmanız var mıdır? diye sordu.

GÜNDEM

GENEL