DOĞUM YAPTIRDIĞI 2 BİN 500 ÇOCUĞUN İLK GİYDİĞİ AYAKKABILARI SERGİLEDİ

Mersin’in Tarsus ilçesinde 33 yıllık Kadın Doğum Hastalıkları uzmanı Op. Dr. Vedat Günyar, 25 yıl görev yaptığı Tarsus’ta doğumunu yaptırdığı çocukların ilk adımlarını attığı ayakkabılarından oluşan bir sergi açarak bir ilk’e imza attı. Doktor Vedat Günyar, son derece önemli bir hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, bu serginin dünya rekorlar kitabına girebileceğini söyledi.

Doğum yaptırdığı 2 bin 500 çocuğun ilk giydiği ayakkabıları sergiledi

Meslek hayatında ki başarıları, sosyal yaşamında ki örnek kişiliğiyle sevilen ve Tarsus’ta görev yaptığı 33 yılı aşkın sürede binlerce çocuğun hayata gözlerini açmasında emek harcayan Kadın Doğum Hastalıkları uzmanı Op. Dr. Vedat Günyar’dan dünyada ilk, Türkiye’ye ise örnek olacak bir proje gerçekleştirildi. Op. Dr. Vedat Günyar, 33 yıllık meslek hayatında görev yaptığı Tarsus’ta doğum yaptırdığı 2 bin 500 çocuğun ayakkabılarını toplayıp, “İlk Adım Sergisi” açtı.

Kadın Doğum Hastalıkları uzmanı Op. Dr. Vedat Günyar , yüzlerce davetlinin katıldığı sergi açılışında doğum yaptırdığı anneler ve eşleri ile çocuklarını ve davetlileri serginin yapıldığı alanda eşi Sevda Günyar ile karşıladı.

Op.Dr. Vedat Günyar’ın “İlk Adım” Sergisinin açılışını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve ilçe protokolünün  katılımı ile gerçekleştirildi.

“25 yıldır kurduğum hayali gerçekleştiriyorum” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Vedat Günyar, dünyada ilk ülkemizde örnek olan bu sergiyi açmaktan büyük bir mutluluk yaşadığını söyledi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen serginin açılışında konuşan Günyar, 25 yıldır sakladığı emanetleri görücüye çıkarmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Günyar, “Ben iddiayı severim ve iddiamın peşinde koşarım. Bu sergi dünya rekorlar kitabına girecek. Hayata merhaba derken, aldığınız ilk nefeste yanınızda, yanı başınızdaydım. Bundan sonra hayatın her alanında yanınızda olmaya söz veriyorum. Ben 25 yıl bu emaneti sakladım. Bundan sonra Tarsuslu kardeşlerime emanet ediyorum. İçimdeki çağlayanı, o duyguyu inan anlatmak çok zor. 33 yıllık meslek kariyerimin de ben bugün onurumu yaşadım. Tarsus benim evim, Tarsuslu benim ailem demişimdir. Bugün ailemle buluştum. Tarsusluları gerçekten çok seviyorum. Bana gösterdikleri güvene layık olmaya çalışıyorum. Gerçekten, gerçekten hayatım böyle bir duygu yaşamadım” dedi.

1996 yılında Op.Dr. Vedat Günyar tarafından dünyaya getirilen Seda Dikiciler Türkmen, duygusal anlar yaşadığını söyledi.

27 yıl önce dünyaya gelen Seda Dikiciler Türkmen, bir buçuk yaşındaki çocuğu Ediz Türkmen’i Op.Dr. Vedat Günyar’ın doğum yaptırdığını ifade ederek, “Çok duygusal hissediyorum kendimi. Hem benim doğumuma vesile olmuş hem de çocuğumun doğumuna vesile olmuş kendisi. İlk dünyaya geldiğimde onu gördüm, görmüşüm. Ve oğlumun ilk gördüğü kişi olmasını istedim. Çünkü sonsuz güven duyduk kendisine. Çok duygusal an. Kendi ayakkabım olsun, çocuğumun ayakkabısı olsun burada görmek çok güzel. Çok mutluyum böyle etkinlik yaptığı için. Kendisini çok seviyorum, iyi bir doktor, kendisi iyi bir ağabey, iyi bir baba, iyi bir dede. Umarım her zaman başarılı olur” dedi.

Op. Dr. Vedat Günyar'ın uzun yıllara yayılan meslek hayatında yaptığı doğumların ardından, çocukların ilk adımlarını attığı ayakkabılar sergilendiği bu müthiş anılar barındıran sergi unutulmaz anılara ev sahipliği yaptı.

Açılış kurdelasının kesilmesinden sonra sergide yer alan 2 bin 500 ilk adım ayakkabısının yer aldığı sergi davetliler tarafından büyük bir ilgi ve heyecanla izlenirken, 3 gün açık kalacak olan serginin açılışına yüzlerce anne, baba ve davetli katıldı.

GÜNDEM

GENEL