ÖZGÜR ÖZEL - MERAL AKŞENER GÖRÜŞMESİ: CHP'NİN İŞBİRLİĞİ ÖNERİSİ GİK'TE GÖRÜŞÜLECEK

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Özgür Özel açıklamasında, "ittifak" kelimesinin çok yorulduğunu, yerel seçimde "iş birliği" konusunda yeni bir değerlendirme yapıp yapmayacaklarını Akşener ile ele adıklarını söyledi. Akşener ise "Hiç değilse bazı yerlerde iş birliği yapabilir miyiz" sorusunu Genel İdare Kurulu'muza (GİK) soracağız” dedi.

Özgür Özel - Meral Akşener görüşmesi: CHP'nin işbirliği önerisi GİK'te görüşülecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le, yerel seçimlerde iki partinin özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerde işbirliğinde bulunması  konusunu görüşmek üzere bir araya geldi.

Görüşmenin ardından iki Genel Başkan ortak basın açıklaması yaptı.

Özgür Özel açıklamasında, "ittifak" kelimesinin çok yorulduğunu, yerel seçimde "iş birliği" konusunda yeni bir değerlendirme yapıp yapmayacaklarını Akşener ile ele adıklarını söyledi. Akşener ise "Hiç değilse bazı yerlerde iş birliği yapabilir miyiz" sorusunu Genel İdare Kurulu'muza (GİK) soracağız” dedi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nun daha önce aldığı seçimlere tek başına girme kararına saygılı olduklarını ifade eden Özel, "Yaptığımız görüşmede çok iyi değerlendirmeler yaptık. İYİ Parti'nin Genel İdare Kurulu kararıyla alınmış kararları vardı. Biz bu karara saygılı olduğumuzu, ittifak kelimesinin yorulduğunu daha önce söylemiştik. Genel Başkan'a yeniden söyledim. İttifak kelimesi kalabalıkları, uzun süren toplantıları çağrıştırıyor. Yerel seçim, ikili işbirliklerini gerektiriyor. İşbirliğinde olup olamayacağımızı, kararın yeniden gözden geçirilip geçirilmeyeceğini, birlikte çalışılıp çalışmayacağımızı sorduk. Sayın Genel Başkanımızdan bir yanıt aldık. Ben sözü kendisine bırakıyorum” diye konuştu.

“Genel İdare Kurulu'muza soracağız”

İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nun pazartesi günü toplanacağını ifade eden Akşener de şu ifadeleri kullandı:

“Bizim, 81 ilde tek başımıza seçime girme kararımız var. O konuyu 'Tekrar bizim iki siyasi parti olarak hiç değilse bazı yerlerde birlikte iş birliği yapabilir miyiz sorusunu, Genel İdare Kurulu'na tekrar götürebilir misiniz?' Görüşmedeki soru buydu özetle. Arkadaşlarımızla onların yanında da konuştuk. Pazartesi biz doğal olarak GİK'İ toplayacaktık zaten. Orada bu soruyu Genel İdare Kurulu'muza soracağız. Onlar nasıl bir cevap verecek göreceğiz. Ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah, her şey Türkiye için iyi olur.”

GÜNDEM

GENEL