O LÜKS ARAÇLAR ARTIK POLİSİN! BAKAN YERLİKAYA GÖRÜNTÜLERİYLE PAYLAŞTI: BENTLEY, PORSCHE, MERCEDES, AUDİ…

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın göreve gelmesiyle özellikle organize suç örgütlerine yönelik operasyonlar ivme kazanmıştı. Bu operasyonlarda çetelere ait 23 otomobil ele geçirilmişti. Bakan Yerlikaya, görüntülerini paylaştığı ve markaları dikkat çeken o araçların artık polisin emrinde olduğunu duyurdu.

O lüks araçlar artık polisin! Bakan Yerlikaya görüntüleriyle paylaştı: Bentley, Porsche, Mercedes, Audi…

Son dönemlerde Yolyemezler'den Daltonlar'a, Comanchero'dan Sarallar'a Türkiye'de uzun süredir birçok çete çökertildi. Çetelerin kullandığı, bazıları lüks otomobiller artık polis teşkilatına hizmet verecek.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün organize suç örgütlerine karşı gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sonucu 23 araç ele geçirilmişti. Mahkeme kararınca da bu araçlar emniyetimize verildi" dedi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bizden hep şu sözü duydunuz: Türkiye’nin Huzuru. İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün organize suç örgütlerine karşı gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sonucu 23 araç ele geçirilmişti. Mahkeme kararınca da bu araçlar emniyetimize verildi. Artık bundan böyle bu araçlar, suç örgütlerinin değil; polisimizin emrinde, milletimizin hizmetinde olacaktır. Ülkemizin huzuru için canla başla çalışan kahraman polislerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz ve huzurumuz daim olsun" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM

GENEL