MERAL AKŞENER AÇIKLADI: İYİ PARTİ SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin basın toplantısı düzenledi. Akşener, "Sandıklardan çıkan mesajı duymak hepimizin görevidir. İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Her zaman yaptığımız gibi, seçim sonuçlarına ilişkin muhasebelerimizi ve özeleştirilerimizi yapacağız" ifadelerini kullandı. Nitekim, tam da bu sebeple; en kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız."

Meral Akşener açıkladı: İYİ Parti seçimli olağanüstü kongreye gidiyor

31 Mart yerel seçimlerinde sandıktan 'sürpriz' sonuçlar çıktı. CHP ve Yeniden Refah Partisi sandıktan en başarılı partiler olarak çıkarken, AK Parti ve İYİ Parti gecenin kaybedeni olarak görüldü. Türkiye genelinde yüzde 3,77 oy alan İYİ Parti, 6. parti oldu. Gözler, İYİ Parti lideri Akşener'e çevrildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Akşener, "Sandıklardan çıkan mesajı duymak hepimizin görevidir. İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Her zaman yaptığımız gibi, seçim sonuçlarına ilişkin muhasebelerimizi ve özeleştirilerimizi yapacağız" ifadelerini kullandı. Nitekim, tam da bu sebeple; en kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız."dedi.

İşte Akşener'in açıklamalarından satır başları:

"Demokrasilerde her konu tartışılabilir ama tek bir konu tartışılamaz. O da seçmenin sandığa attığı oyudur. Yani milletin sandıkta gösterdiği iradedir.

İlk günden beri önce millet, önce memleket şuuruyla ortaya koyduğumuz siyaset anlayışıyla seçmeni her zaman velinimet olarak gördük. Milletin kararının üstünde bir kararın, iradenin olmadığını söyledik.

Nitekim bu seçimlerde de milletimiz, şimdiye kadar kesin olmayan sonuçlara göre; 1 il, 23 ilçe ve 7 belde olmak üzere toplam 31 yeri İYİ Parti'ye emanet etti. Bu kıymetli emanet için milletimize teşekkür ediyor ve bu emanete sahip çıkacak olan belediye başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Halen itirazlarımızın sürdüğü, sonucun henüz netleşmediği Ordu, Çanakkale ve Aydın Kuşadası'nda büyük mücadele gösteren belediye başkanlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum.

Geride bıraktığımız seçimlerle birlikte milletimizin iki yumruk arasında sıkıştırılmaktan ne kadar yorulduğunu görmüş olduk. 2023'teki seçime göre sandığa katılımdaki büyük düşüşü hiçbir siyasi görmezden gelemez.

"OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ KONGRE TOPLANACAK"

Sandıklardan çıkan mesajı duymak hepimizin görevidir. İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Her zaman yaptığımız gibi, seçim sonuçlarına ilişkin muhasebelerimizi ve özeleştirilerimizi yapacağız.

Nitekim, tam da bu sebeple; en kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız."

GÜNDEM

GENEL