SUYU İNDİRECEĞİM DİYE GELDİ! MERSİN 31 LİRA 50 KURUŞLA EN PAHALI SU KULLANIM BEDELİ ÖDEYEN İKİNCİ ŞEHİR OLDU

Suyu indireceğim diye geldi! Mersin Türkiye’de 31 lira 50 kuruşla en pahalı su kullanım bedeli ödeyen ikinci şehir oldu. Mersin’in üç farklı ilçesinden gelen su faturaları ise bu gerçeği gözler önüne serdi.

Suyu indireceğim diye geldi!  Mersin 31 lira 50 kuruşla en pahalı su kullanım bedeli ödeyen ikinci şehir oldu

Türkiye’nin en pahalı 2. Suyunu kullanan Mersinlilerin su faturaları üzerinden CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e tepkileri artıyor. Elektrik faturalarını geçen su faturaları yüzünden Mersinliler’in öfkeleri dinmiyor.

CHP yönetiminde bulunan ve yaptıkları başarısız çalışmalarla ‘Memnuniyette Mersin’ algısı yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi, halkı düşünmeyerek bir kez daha başarısızlığını ortaya koydu.

Türkiye’de 30 büyükşehir baz alınarak, su fiyatları araştırması yapıldı.  Yapılan araştırma neticesinde Türkiye’de en pahalı ve en ucuz su kullanan şehirler belli oldu. Listede ikinci sırada ise 31 lira 50 kuruşla ile Mersin yer aldı.

Tepkilerini sosyal medya üzerinden ve her platformdan duyurmaya çalışan Mersinliler, su faturalarının elektrik faturalarını geçtiğini savundu.

Elektrik faturalarından daha yüksek gelen su faturalarından dolayı şikayetçi olan Mersinliler, araştırma sonuçları karşısında bir kez daha CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ve Vahap Seçer yönetimine tepki gösterdi.

Görevde olduğu 5 yıllık süre zarfında yaptığı ve yapamadığı çalışmalarla sürekli eleştiri oklarının hedefinde yer alan ve konuştuğu her ortamda Mersin’in kendilerinin hizmetlerinden memnun olduğu algısını yapan CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yalanı ortaya çıktı.

Mersin’in üç farklı ilçesinden gelen su faturaları ise bu gerçeği gözler önüne serdi.

Öte yandan 5 yıl önce seçim vaadinde su faturalarını ucuzlatacağını söyleyen Seçer bunu da beceremedi.

 

GÜNDEM

GENEL