MİLLETVEKİLİ KOCAMAZ” HİÇ Mİ VİCDANINIZ YOK, ALLAH’TAN KORKUN”

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz , Özgecan Aslan Barış Meydanı’nın simgesi olan ve Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından kezzap sıkılarak kurutulan ağacın yanında incelemelerde bulundu. Ağacın bütün çabalara rağmen canlanmadığını gören Kocamaz,” Hiç mi vicdanınız yok, Allah’tan korkun” diye tepki gösterdi. 

MİLLETVEKİLİ KOCAMAZ” HİÇ Mİ VİCDANINIZ YOK, ALLAH’TAN KORKUN”

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz , Özgecan Aslan Barış Meydanı’nın simgesi olan ve Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından kezzap sıkılarak kurutulan ağacın yanında incelemelerde bulundu.

Ağacın bütün çabalara rağmen canlanmadığını gören Kocamaz,” Hiç mi vicdanınız yok, Allah’tan korkun” diye tepki gösterdi. 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sucu ile birlikte Mersin’de seçim çalışması yapan Kocamaz, Sucu’ya bilgi verirken, “Ağacı matkapla delip kezzap sıktıklar, böyle kuruttular. Allah’tan korkmazlar, perişan ettiler. Hiç Allah korkusu yok” dedi.

Bilindiği gibi 2022 yılında Özgecan Aslan Barış Meydanı’ndaki, meydanın simgesi olan asırlık Kauçuk ağacının köküne asit enjekte ederek kurutulduğu  tespit edilmişti. Mersin büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek’in azmettirici olduğu iddiasıyla yargılandığı davada, ağaca zehir enjekte eden Belediye personeli Yusuf S. Ve yine yanındaki Belediye personeli CHP Toroslar Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çakır suçlu olarak yargılanmışlardı.

EMNİYETTEKİ SORGULARINDA NE DEMİŞLERDİ…

Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, meydanın asırlık simgesi ağacın kuruması üzerine inceleme başlatmış, ağacın gövdesinde matkapla açılan 9 deliğe asit enjekte edildiğini belirlemişti.

Bu tespitin ardından Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan incelemede, CHP Toroslar Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çakır ve Belediye personeli Yusuf S. Kamera görüntülerinde ağacı matkapla delerken görüntülenmişti.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından dönemin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı ve şimdiki Park Bahçeler Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, Toroslar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çakır ve belediye personeli Yusuf S. Gözaltına alınıp yargılanmış ve çeşitli cezalara çarptırılmıştı.

Yusuf S. Sorgusunda olayı itiraf ederek, talimatı Daire Başkanı Salim Serdar Gökçek’ten aldığını söylerken,CHP Toroslar ilçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çakır alkollü olduğu için olayı hatırlamadığını söylemişti.

 

 

GÜNDEM

GENEL