MERSİN’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Mersin’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Cumhuriyet Meydanı ve Kültür Merkezinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

MERSİN’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Öğretmenler Günü dolayısıyla Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk tören Cumhuriyet Meydanında düzenlendi. Öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı törende, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla sona erdi.

Buradaki törenin ardından kutlamalar Kültür Merkezinde devam etti. Mezitli Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu.

Programa katılan Vali Ali Hamza Pehlivan'a sürpriz yapıldı. Pehlivan, ilkokul öğretmeni ile çevrim içi görüşme yaparak öğretmeniyle okul dönemindeki anılarını paylaştı.

Vali Pehlivan, programda yaptığı konuşmada, öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek, şunları kaydetti:

"İnsan dünyayı yöneten, yönlendirendir. İyi bir şekilde yetişmişse dünyayı güzel noktalara götürecektir. Bu bağlamda kıymetli öğretmenlere bakınca dünümüzü, bugünümüzü, yarınlarımızı görüyoruz. Çünkü dünün ve bugünün nesillerini öğretmenlerimiz yetiştiriyor, yarınların nesillerini yine öğretmenlerimiz yetiştirecek."Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un da konuşma yaptığı etkinlikte emekli öğretmenlere "Hizmet Şeref Belgesi" verildi.

Aday öğretmenlerin yemin töreni yaptığı programda, öğretmenler tarafından müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

GÜNDEM

GENEL