MERSİN'DE 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLANDI

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında 1 Mayıs İşçi Bayramı coşkuyla kutlandı. İşçi ve memur sendikaları, odalar, dernekler, siyasi partiler ve farklı grupların temsilcileri yürüyüşe katıldı. Miting, sanatçı İlkay Akkaya'nın konseriyle sona erdi.

Mersin'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlandı

Mersin'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü coşkuyla kutlandı.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu tarafından 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Millet Bahçesi önünde toplanan işçi ve memur sendikaları, odalar, dernekler, siyasi partiler ve farklı grupların temsilcileri, İsmet İnönü Bulvarı güzergahından Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Yaklaşık iki saat süren yürüyüş boyunca taşıdıkları dövizler ve pankartlarla yol boyunca slogan atan emekçiler, meydana sırayla giriş yaptı. Yürüyüş ve miting nedeniyle güzergah ve meydanın etrafı polis bariyerleri ile kapatıldı, polis ekipleri çevrede önlem aldı.

Yürüyüşe Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bazı milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ile siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran binlerce kişi davul zurna eşliğinde halay çekti. Saygı duruşuyla başlayan mitingde, Yol-İş Mersin Şube Başkanı İrfan Gültekin, Mersin Emek ve Demokrasi Platformu adına konuşma yaptı.

Mersin'deki 1 Mayıs mitingi, sanatçı İlkay Akkaya'nın verdiği konserle sona erdi

Öte yandan, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu Mersin İl Başkanlığı öncülüğünde Özgür Çocuk Parkı'nda bir araya gelen işçiler de basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM

GENEL