MERSİN-ADANA TREN SEFERLERİ İKİ YIL DURDURULDU: 'HALK MAĞDUR OLACAK, BELEDİYELER RİNG SEFERLERİ DÜZENLESİN'

Mersin ve Adana arasında tren seferlerinin iki yıllığına durdurulması işçileri, öğrencileri ve demiryolu personelini zor durumda bırakacak. Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlarına bir çağrı yaptı. Adana ve Mersin büyükşehir belediye başkanlarından otobüslerle ring seferleri düzenlenmesini istedi.

MERSİN-ADANA TREN SEFERLERİ İKİ YIL DURDURULDU: 'HALK MAĞDUR OLACAK, BELEDİYELER RİNG SEFERLERİ DÜZENLESİN'

Mersin ile Adana  arasındaki tren seferleri yüksek hızlı tren çalışması nedeniyle 22 Nisan'dan itibaren iki yıl süreyle durduruldu. Bu durum başta öğrenciler ve işçiler olmak üzere hattı kullanan binlerce kişiyi mağdur edecek. Demiryolu personeli de ulaşımda sorun yaşayacak.

Ulaştırma Bakanlığının hızlı tren çalışmaları kapsamında ulaşıma kapatılan Mersin - Adana güzergahında binlerce kişinin mağdur olacağını belirten Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir , Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlarına bir çağrı yaptı.

Adana ve Mersin’de eğitim gören ve çalışan binlerce kişinin tren seferlerinin iptal edilmesi nedeniyle mağdur olacağını belirten Tepe ve Esendemir "Adana ve Mersin birbirine entegre olmuş iki şehir. Binlerce kişi ulaşımını tren ile sağlıyordu. Tren seferlerinin kaldırılması nedeniyle vatandaşlar otobüs ve minibüslere yönelecektir. Mevcut otobüs ve minibüs sayısının ve ücretinin vatandaşların sıkıntı yaşamasına sebep olabilir. Bu nedenle Adana Büyükşehir ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri karşılıklı ring seferleri ile bu sorunu gidermelidir. Bu seferlerde mevcut toplu taşıma araçlarının da mağdur edilmemesine özellikle özen gösterilmelidir, amaç bu durumdan etkilenen vatandaşların sorununun acil olarak giderilmesidir." dedi.

Rüstem Kaya ve Tepe Cafer Esendemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yatırım projelerini hızlandırması gerektiğini de belirterek vatandaşların uzun süreli mağdur edilmemelerini istediler.

GÜNDEM

GENEL