KOCAMAZ VE SEVEN’DEN ESNAF ZİYARETİ

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, Tarsus’’ta seçim çalışmasına katıldı. Esnaf ve vatandaşlarla bire bir görüşen Kocamaz, İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Mehmet Yunus Seven için destek istedi. Basın toplantısında konuşan Kocamaz, Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyesi üzerinden Vahap Seçer’i sert sözlerle eleştirdi.

KOCAMAZ VE SEVEN’DEN ESNAF ZİYARETİ

31 Mart seçimine 5 gün gibi kısa bir süre kala çalışmalar hızlandı.

Partisinin Belediye Başkan Adaylarına destek olmak için her gün farklı bir ilçe ve mahallede, toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelen İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Mersin’in her noktasını karış karış gezerek her kesime dokunan Milletvekili Kocamaz bu kez de Tarsus’ta esnaf ve vatandaşlarla buluştu basın toplantısına katıldı.

Sabahın erken saatinden akşamın geç saatlerine kadar gün boyu sahada adaylara destek olarak seçim çalışmalarına katılan Milletvekili Kocamaz, Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, Tarsus İlçe Başkanı Burak Özdil, İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Mehmet Yunus Seven, Meclis Üyesi Adayları ve Teşkilatıla beraber Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

En büyük Başkan sloganları eşliğinde karşılanan Milletvekili Kocamaz ve İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Seven , gittikleri her yerde coşkuyla karşılandı. 

Kocamaz’a sevgi gösterilerinde bulunan esnaf ve vatandaşlar talep ve önerilerini söylediler.

Ziyaret sırasında ise gülümseten diyaloglar yaşandı.

 

KOCAMAZ,’SAVCILIK YAZIKLARIMI İHBAR KABUL ETTİ,SORUŞTURMA BAŞLATTI”

İYİ Partililer Esnaf ziyaretinin ardından yerel seçimlere dair açıklamalarda bulunmak için Tarsus Yerel basını ile   bir araya geldi. Basın toplantısına, basın mensuplarının yanı sıra İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Suat Şahin, İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Burak Özdil ve İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan adayı Mehmet Yunus Seven ,Meclis Üyesi Adayları ve partinin diğer yöneticileri de katıldı.

Toplantıda konuşan İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, yerel yönetimlerin önemine vurgu yaparak Mehmet Yunus Seven'in adaylığını desteklediklerini belirtti. Ayrıca kendi Belediye Başkanlığı döneminde yaptıkları çalışmalardan bahsederek Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyesi üzerinden Vahap Seçer’i sert sözlerle eleştirdi.

Kocamaz ,Mersin'de İYİ Parti olarak iddialı olduklarını anlatarak, Mersin'de Mut, Gülnar, Bozyazı ve Çamlıyayla'da seçimi garanti ettiklerini belirterek, bunun yanında Tarsus'ta da başa baş gittiklerinden bahsetti.  Konuşmasının sonunda ise Tarsus halkından Mehmet Yunus Seven'e destek vermelerini istedi.

İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş ise Mehmet Yunus Seven'in seçileceğine inandığını ve seçildiğinde Burhanettin Kocamaz'ı örnek alarak uzun yıllar bu memlekete hizmet edecektir dedi ve sözlerine Mehmet Yunus Seven'i desteklemek için Aydın'dan geldiğini ekledi.

 

Belediye Başkan Adayı Mehmet Yunus Seven ise Tarsus'ta yaşayan bütün vatandaşları kucaklayacaklarını ama Suriyeli sığınmacıların şehrimizden güvenli ve huzurlu bir şekilde uzaklaşması için gerekeni yapacaklarını ,Tarsus'un sorunlarına çözüm odaklı yaklaşacaklarını ve şehrin geleceği için çalışacaklarını söyledi.

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Suat Şahin ise İYİ Parti Belediye Başkan Adayları ile iddialı bir şekilde seçime girdiklerini, bu iddialı oldukları yerlerden birinin de Tarsus olduğunu belirtti ve Adayları Mehmet Yunus Seven için oylara talip olduklarını dile getirdi.

İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Burak Özdil ise çok çalıştıklarını, Tarsus'un sorunlarına hakim olduklarını ve kazandıkları takdirde bu sorunları çözeceklerini vurguladı.

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İYİ Partililer , Tarsus'un gelişimi ve seçim stratejileri hakkında detaylı bilgi verdi.

 

GÜNDEM

GENEL