İYİ PARTİLİ KOCAMAZ, ATANAMAYAN UZMAN ÇAVUŞLARIN TBMM GENEL KURULUNDA SESİ OLDU…

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda atanamayan uzman çavuşların sorunlarını gündeme taşıdı. Hükümete seslenen Kocamaz, Uzman Çavuşların atamalarında önlerine çıkan engellere dikkat çekerek hak kaybına uğradıklarını ifade etti. Konuşmasında vatanı ve bayrağı için çalışıp bugün işsiz olanlara sahip çıkmak ve sorunlarını çözmek Hükümetin görevi olduğunu hatırlatan Kocamaz, “Bu konuda bir çalışma var mıdır?” diye sordu.

İYİ PARTİLİ KOCAMAZ, ATANAMAYAN UZMAN ÇAVUŞLARIN TBMM GENEL KURULUNDA SESİ OLDU…

Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapmış olan ve kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan uzman çavuşlar, kamu kurumlarına atamalarının yapılması için seslerinin duyulmasını bekliyor.

“TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ BÜNYESİNDE YILLARCA GÖREV YAPAN ESKİ UZMAN ÇAVUŞLAR HÜKÜMETTEN ATAMA BEKLEMEKTEDİR”

İYİ Parti Mersin Milletvekili BurhanettinKocamaz’daatanamayan uzman çavuşların bir kez daha TBMM Genel Kurulunda sesi oldu.

Kocamaz,Ülkenin güvenliği için en ön saflarda görev yapmış kahraman eski uzman çavuşların sorunlarına dikkati çekerek, atanamayan uzman çavuşların çözüme kavuşması gereken kadro ve özlük haklarına dair sorunlarını bir kez daha ifade etti.

Konuşmasında, atanamayan uzman çavuşların atamalarında önlerine çıkan engellere dikkat çekerek, hak kaybına uğradıklarını ifade eden İYİ Partili Kocamaz, Hükümetin bu konuya duyarsız kalmaması gerektiğini söyledi.

Kocamaz, “Bizler evlerimizde huzur ve güven içinde uyuyalım diye terör ve teröristleri kaynağında yok etmek ve etkisiz hâle getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yıllarca görev yapan eski uzman çavuşlar Hükümetten atama beklemektedir”dedi.

“UZMAN ÇAVUŞLAR SİZDEN MÜJDELİ BİR HABER BEKLİYOR”

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz,uzman çavuşların, 3269 sayılı Kanun'la Türk Silahlı Kuvvetlerinde uzman çavuş olarak görev yaptığını, ancak ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi istekleriyle sözleşme feshi yaparak mesleklerinden ayrılmak zorunda kaldıklarını hatırlattı.

Kocamaz, “Mesleklerinden ayrılan bu uzman çavuşlar 657 sayılı Kanun'un ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince kamu kurum ve kuruluşlarına, kendilerine uygun kadrolara atanmayı beklemektedir. Bu konuda bir çalışma var mıdır? Uzman çavuşlar sizden müjdeli bir haber bekliyor” şeklinde konuştu.

GÜNDEM

GENEL