İYİ PARTİ YENİŞEHİR İLÇE BAŞKAN ADAYI AHMET ARICAN BASINLA BULUŞTU

İyi Parti Yenişehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Arıcan düzenlenen basın toplantısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ahmet Arıcan 'Yenişehir’in bir beş yıl daha kaybetmemesi için Yenişehir’e hizmet etme yolundaki bu onurlu yürüyüşe çıktım' dedi.

İYİ PARTİ YENİŞEHİR İLÇE BAŞKAN ADAYI AHMET ARICAN BASINLA BULUŞTU

İyi Parti Yenişehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Arıcan düzenlenen basın toplantısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Mersin’de CHP Yenişehir aday adayı iken partinin aday belirleme sürecinde yaşananlara tepki olarak istifa eden iş insanı Ahmet Arıcan’, düzenlediği basın toplantısı ile İYİ Parti Yenişehir belediye başkan adaylığının nedenlerini kamuoyuyla paylaştı.  Düzenlenen toplantıya İYİ Parti Mersin İl Başkanı Suat Şahin, İlçe Başkanı Turgut Kahraman Turgutkaya ile partililer ve basın mensupları katıldı.

toplantının ilk konuşmasını İlçe Başkanı Turgut Kahraman Turgutkaya gerçekleştirdi.

Ardından konuşan İyi Parti İl Başkanı Suat Şahin, Ahmet Arıcan’ın adaylık sürecine değinerek, “

Yenişehir’de iddialıyız. Hepimizin ortak bir mücadelesi var bu memlekette en önemlisi de mecbur değilsin sloganı.  Daha iyisine layık olduğunu düşünüyoruz. Ahmet Arıcan iyi belediyeciliği layıkıyla yapabilecek birisi. Yenişehir için çok iddialı bir adayla yola çıkıyoruz. Partimizin tüm üyeleri Ahmet Arıcan isminden sonra ayağa kalkmış durumda. Kolay bir seçim bizi beklemiyor, zor bir seçime giriyoruz ama en iddialı olduğumuz ilçelerden birisi Yenişehir. Allah kısmet derse Yenişehir iyi olacak” dedi.

Daha sonra söz alan Ahmet Arıcan da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkenin kurtuluşuna ve kuruluşuna imza atmış iki büyük eserinden biri olan CHP’nin, kurultaydan sonra en talihsiz ve kara günlerini yaşadığını söyledi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde CHP’de özellikle aday belirleme sürecinde yaşananları, parti genel merkezinin bir akıl tutulması içerisine girdiğinin en canlı kanıtı olduğunu vurgulayan Arıcan, “CHP yönetimine ‘değişim’ mottosuyla gelenlerin aslında, belediyelerdeki bölüşüm ve paylaşımı hedeflerine koyduklarını, kişisel menfaatleri doğrultusunda da adayları belirlediklerinin net bir şekilde anlaşıldığını söyledi.

Arıcan ayrıca, “Türkiye’nin kurucusu olan CHP’nin Mersin il ve ilçe teşkilatlarının aday adaylarının ve üyelerinin bütün bu olanlara, irade ve emeklerinin yok sayılmasına, çocuklarının ve ülkemizin geleceğinin heba edilmesine tepkisiz kalmasını anlamış değilim. Buradan bu süreçte yaşananlara tepkisiz kalanlara veya makamda oturanlara sesleniyorum; Ben sizlerin de hakkını savunacağım. Ben sesiniz olmak için bu yola çıktım. Yenişehir ile ilgili hayallerimiz yarım kalmayacak, projelerimiz hayata geçecek. Çıktığımız bu haklı yolda sen de ol. ‘Ceketimizi koysak kazanırız’ zihniyetine mecbur değilsiniz” dedi.

 

GÜNDEM

GENEL