İYİ PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLİ BURHANETTİN KOCAMAZ ENGELLİ VATANDAŞLARIN SESİ OLDU!

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz TBMM Genel Kurulunda engelli vatandaşların son yıllardaki enflasyonla eriyen maaşlarını dile getirdi. Kocamaz, engelli vatandaşların maaşlarının en az asgari ücret seviyesine çıkartılması gerektiğini vurguladı.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz Engelli Vatandaşların Sesi Oldu!

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, TBMM'de engelli vatandaşların sorunları üzerine yaptığı konuşmada engelli vatandaşların her geçen gün yoksullaştığını; engelli maaşlarının en az asgari ücret seviyesine çıkartılması gerektiği konusunda hükümete çağrıda bulundu.

Engelli vatandaşların 4 bin 336 lira olan evde bakım maaşlarına yalnızca yüzde 17,55 oranında zam yapılarak 5 bin 98 liraya yükseldiğini ifade eden Kocamaz, Her şeyin yüzde 100’ün üzerinde arttığı ülkemizde engelli vatandaşların evde bakım aylığına yapılan cüzi zamın büyük tepkilere yol açtığına vurgu yaparak yüzde 40 ve 69 arası engeli olan vatandaşlara ödenen aylığın bin 594 liradan , bin 875 liraya;  yüzde 70 ve üzeri engellilerin maaşlarının da 2 bin 392 liradan 2 bin 811 liraya çıktığını söyledi.

TBMM’de ki konuşmasında, hayat pahalılığı ve yaşam koşullarının gün geçtikte zorlaştığını bir kez daha hatırlatan Milletvekili Kocamaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a;

-Yapılan bu cüzi zamların engellilerin derdine çare olabileceğini düşünüyor musunuz? Ve yine evde bakım ve engelli maaşlarını en az asgari ücret seviyesine çıkarmayı aklınızdan geçiriyor musunuz? diye sordu.

GÜNDEM

GENEL