İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI DERVİŞOĞLU, MUT KARACAOĞLAN KAYISI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ’NE KATILDI

Mersin'in Mut ilçesinde düzenlenen Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali'nin 62'ncisi İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun katılımıyla başladı. Dervişoğlu, "Karaman ve Mersin valilerimiz de keşke burada olsaydı. Vatandaş tercihte bulundu diye kızamazsınız. 'Büyükşehir Cumhuriyet Halk Partisi'nde, Mut İYİ Parti’de' diye buraya küskünlük olmaz" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı

Mersin’in Mut ilçesinde düzenlenen Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali’nin 62.’si Tarihi Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda açılış töreniyle başladı. İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, festivalde yaptığı konuşmada yanlış politikalar ve uygulamalardan dolayı çiftçilerin zor durumda olduğuna vurgu yaparak hükümete seslendi: “Çiftçiyi kurtarın! Üreticiyi kurtarın! Bu ülkeyi sefaletten kurtarın!”dedi.

 

Mersin’in Mut ilçesinde düzenlenen Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali’nin 62.’si Tarihi Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda açılış töreniyle başladı.

Festival açılışına, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Mersin milletvekilleri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mut Kaymakamı İhsan Ayrancı, çevre ilçelerin belediye başkanları, davetliler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan festivalin açılışında konuşan Belediye Başkanı Murat Orhan, "İnşallah markamızın kazanması noktasında bizler Mut Belediyesi olarak gerek kayısımızın markasında hem de pazarlanmasıyla ilgili hususta üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bugüne kadar yaptık bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Çünkü tarım sektörü alın terinin ve emeğin en fazla harcandığı bir sektör olması sebebiyle gerçekten kutsal bir kazanç olması sebebiyle hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dervişoğlu hükümete seslendi: “Çiftçiyi kurtarın!”

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, düzenlenen Karacaoğlan Kayısı, Kültür ve Sanat Festivali’nde konuştu. İlçedeki Çınaraltı Parkı'nda bu yıl 62'ncisi düzenlenen festivalin açılışında, sıcak karşılama sayesinde kendisini evinde gibi hissettiğini söyledi.

Mut'un tarımsal anlamda önemli bir bölge olduğunu anlatan Dervişoğlu, toprağa düşen alın terinin fidana dönüştüğünü belirtti.

Genel Başkan Dervişoğlu, yanlış politikalar ve uygulamalardan dolayı çiftçilerin zor durumda olduğuna vurgu yaparak hükümete seslendi: “Çiftçiyi kurtarın! Üreticiyi kurtarın! Bu ülkeyi sefaletten kurtarın!”dedi.

Mut Belediye Başkanı Murat Orhan, konuşmasının ardından Dervişoğlu'na festivale ilişkin tablo hediye etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin milletvekilleri Talat Dinçer ve Hasan Ufuk Çakır, İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Murat Yıldız, Mut Kaymakamı İhsan Ayrancı'nın da konuşma yaptığı etkinlikte, halk oyunları ekipleri gösteriler sundu, Kayısı Yeme Yarışması düzenlendi. Kayısının suyla buluşması ve bolluk bereketi betimleyen Dilek Havuzuna protokole katılanlar tarafından kayısı döküldü. Sergi ve resim sergisi açılışı yapıldı.

Festival, 26 Mayıs'ta sona erecek.

GÜNDEM

GENEL