AK PARTİ MKYK ÜYESİ SEVER, TARSUS’TA SEÇİM STARTI VERDİ

Ak Parti’nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresinde Genel Merkez Karar Yürütme Kurulu’na (MKYK) seçilen eski Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, Tarsus’a gelerek Ak Parti Tarsus İlçe Teşkilatınca düzenlenen toplantıya katıldı vatandaşlar ile bir araya geldi.

AK PARTİ MKYK ÜYESİ SEVER, TARSUS’TA SEÇİM STARTI VERDİ

Geçmişte Ekonomi Bakan Yardımcılığı ve Ak Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Sever Tarsus’ta Ak Parti teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi.

Ak Parti Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Sever, Ak Parti Tarsus İlçe Teşkilatı, partililer ve vatandaşlar tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı.

Tarsus Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen toplantıya, Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı İlker Uyar yönetim kurulu üyeleri, İl başkanı , önceki dönem ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri muhtarlar ve çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

Partili ve vatandaşlara seslenen Mustafa Sever; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Partisinin Merkez Yönetim Kurulu üyesi ( MKYK) olarak aktif siyasete geri dönmesini vurguladı.

Konuşmasında Cumhuriyetin 100. Yılını kutlayan Sever, “Cumhuriyetimizi sonsuza kadar, kıyamete kadar yaşatacağız değerli kardeşlerim. Biz elimizin erdiğince, gücümüzün yettiğince, nefesimiz yettiğince, ömrümüz yettiğince hep beraber hizmet edeceğiz, çıkarabileceğimiz en yüksek noktaya çıkarıp ülkemizi İnşallah gençlere, pırıl pırıl bir ülke olarak emanet edeceğiz. Arkadan gelen çocuklarımız, torunlarımız ve gelecek nesillerimiz de İnşallah bu azme ve gayrete devam edecekler ve ülkemizi, Cumhuriyetimizi kıyamete kadar yaşatacağız Allah’ın izniyle.” şeklinde konuştu.

İsrail ile Filistin arasında yaşanan olaylara da değinen Sever, İsrail’i kınadı.  Ayrıca, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına karşı çıkarak, İslam ülkelerine destek çağrısında bulundu.

Yerel seçim sürecinin yaklaştığını belirten Sever, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Zaman daralıyor. Artık Mersin’i gerçekten Cumhur İttifakı Belediyeciliğiyle buluşturmamız lazım. Bunun da çalışmalarına şimdiden başlamamız lazım. Vaktimizi çok iyi değerlendirmemiz lazım. Bütün parti teşkilatlarımızdan, teşkilat mensuplarımızdan, henüz daha hangi partide kalacağı belli olmasa da, adaylar belli olmasa da şimdiden İnşallah biz altyapı çalışmalarımızı çok kuvvetli bir şekilde, koordinasyonlu bir şekilde yapalım. Hangi partide kalırsa kalsın, kim aday olursa olsun seçimi kazanma noktasında hep beraber odaklanalım ve çalışalım.”dedi.

 

GÜNDEM

GENEL