YER: ADANA! EYP İLE KENDİNİ PATLAMAK İSTEDİ, POLİSİ GÖRÜNCE VAZGEÇTİ: BOMBA İMHA EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Kendini öldürmek için el yapımı patlayıcı yaptı, patlayıcıyı daha sonra polise verip teslim oldu. EYP ile polise teslim olan şüpheli,” Pişman oldum, ne kendime nede başkasına zarar vermek istemiyorum, bana yardımcı olun” dedi

Yer: Adana! EYP ile kendini patlamak istedi, polisi görünce vazgeçti: Bomba imha ekipleri sevk edildi

Adana’da yaptığı el yapımı patlayıcı (EYP) ile kendisini öldürmek isteyen kişi eski adliye önünde nöbet tutan polisi görünce intihar etmekten vazgeçip EYP’yi vererek teslim oldu. EYP kontrollü şekilde imha edilirken şüphelide çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, 20 Aralık günü Seyhan ilçesine bağlı İnönü Caddesi eski adliye önünde meydana geldi. İddiaya göre, bir şahıs  torpilden boşalttığı barutu pet şişeye boşaltıp EYP yapıp etkisini artırmak için de içine bilyeleri koydu. Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen şahıs, yaptığı EYP ile eski adliye binası önüne geldi.

Bina önüne gelen şahıs, adliyede nöbet tutan polisleri görünce intihar etmekten vazgeçip polisin yanına giderek,” Kendime zarar vermek için el yapımı patlayıcı hazırlamıştım. Pişman oldum. Ne kendime, ne de başkasına zarar vermek istemiyorum. Bana yardımcı olun” diyerek EYP’yi verdi.

Şahısı  muhafaza altına alan polis, durumu bomba imha uzmanlarına bildirdi. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları fünye ile EYP'yi kontrollü şekilde patlattı.

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, olay yerine gelerek şahısı gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

GÜNDEM

GENEL