SAĞNAK YAĞIŞ MERSİN'DE HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Mersin'de gece saatlerinde başlayan sağanak yağış, kısa sürede Tarsus ilçesi başta olmak üzere merkez Akdeniz ve Toroslar ilçesinde de hayatı olumsuz etkiledi.

SAĞNAK YAĞIŞ MERSİN'DE HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Mersin’in Tarsus ilçesinde gece saatlerinde aniden bastıran yağmur kentte etkili oldu. Yağışla birlikte, bazı sitelerin ihata duvarları yıkılırken, onlarca araç sular altında kaldı.

Ani bastıran yağış nedeniyle özellikle Altaylılar Mahallesi’nde birçok noktada su taşkınları oldu, vatandaşlar evlerinden çıkamayınca zor anlar yaşadı. Yağışların aniden bastırması ve şiddetli olması nedeniyle bir binanın ihata duvarı yıkıldı.  2 sitenin bahçesinde bulunan onlarca araç sular içinde kayboldu.

Yağışın birinci kat seviyesine ulaşması nedeniyle bina sakinleri de evlerinden çıkamayarak mahsur kaldı. Yine aynı mahallede bir elektrik direği yıkılırken, bazı yollar yağış nedeniyle kapandı.

Yağış nedeniyle merkez Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde bazı ev ve iş yerlerinde su baskınları oluştu.

D-400 kara yolunun Huzurkent Mahallesi istikametinde oluşan su birikintileri, trafikte aksamalara neden oldu.

Araçların yolda kaldığı mahallelerde yağmurla gelen suyun tahliyesi için Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) ekiplerince çalışma başlatıldı.

Tarsus ilçesinde de ev ve iş yerleri sağanaktan etkilendi, Nacarlı Mahallesi'nde tarım arazilerinin bir kısmında su baskınları meydana geldi.

Altaylılar Mahallesi'nde de bir sitenin otoparkındaki araçlar suyun altında aldı, bir binanın istinat duvarı da park halindeki 3 aracın üzerine devrildi.

Öte yandan, bazı vatandaşlar olaya esprili bir şekilde yaklaşarak, eline olta alıp balık tutmaya çalıştı. Yanına gelen başka bir vatandaş ise "Rastgele ağabey, çıkıyor mu bir şeyler?" diye sordu.

Öte yandan, Tarsus-Mersin seferini yapan bir tren, raylarda oluşan birikinti nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. Yolcular, diğer hattan gelen trene taşındı.

Tarsus İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayri Erdoğan, , Cinköy ve Çiriştepe kavşağındaki derenin taşması nedeniyle çevresindeki arazilerin sular altında kaldığını, Sayköy ve Dedeler mahallelerinde de yağmurla karışık dolu yağdığını söyledi. Erdoğan, zarar gören alanlarda hasar tespit çalışmasına başladıklarını kaydetti.

 

GÜNDEM

GENEL