“MERSİN’İMİZİN HELAL VE MEŞRU TİCARETİNİ LEKELEMEK İSTEYENLERE GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Mersin’de düzenlenen "Türkiye'nin Huzuru Toplantısı"nda, “Mersin’imizin helal ve meşru ticaretini lekelemek isteyenlere geçit vermeyeceğiz” dedi.

“Mersin’imizin helal ve meşru ticaretini lekelemek isteyenlere geçit vermeyeceğiz”

 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Türkiye'nin Huzuru Toplantısı"na katılmak üzere Mersin’e geldi. Bakan Yerlikaya, toplantıda, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Bakan Yerlikaya, Mersin programı kapsamına ilk olarak Mersin Valiliğini ziyaret etti.

Bakan Yerlikaya, burada yaptığı konuşmada, “Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan, tarihiyle, eşsiz doğasıyla, kadim kültürüyle Mersin’imiz, gölümüzde çok özel ve çok farklı bir yere sahip.” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, daha sonra "Türkiye'nin Huzuru Toplantısı”na katıldı.

Bakan Yerlikaya başkanlığındaki toplantıda, ilgili Bakan Yardımcısı, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik ve birim yöneticileri yer aldı.

Mersin’de gerçekleşen, Türkiye’nin Huzuru, güvenlik toplantısına katılan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, burada yaptığı açıklamada, Mersin sanayiden tarıma, ulaşımdan turizme kadar Türkiye Yüzyılı’nın lokomotif şehirlerinin başında geliyor. 26 Ekim tarihinde Mersin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Mersin Limanında 610 kilogram ağırlığında kokain yakalanmıştı. Altını çizerek ifade ediyorum ki: Ülkemize uyuşturucu zehrini sokmak isteyenlere hayatı zehir edeceğiz. Ticaretin gözbebeği, liman şehri Mersinimizin helal ve meşru ticaretini lekelemek isteyenlere geçit vermeyeceğiz.” Dedi.

MERSİN’DE 27 ŞÜPHELİ ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

Bakan Yerlikaya, aralarında Mersin’in de olduğu 66 ilde son 3 gün içinde yapılan operasyonlarda toplam 629 silah yakalandığının bilgisini de vererek, Mersin’de 24 tabanca ele geçirildi. 27 şüpheli şahıs gözaltına alındı” dedi.

GÜNDEM

GENEL