MERSİN MERKEZLİ TERÖR OPERASYONUNDA 7 ŞÜPHELİ TUTULANDI

Mersin ve Gaziantep'te 15 Aralık'ta düzenlenen operasyonda 9 zanlı yakalanmış, adreslerde ele geçirilen 604 bin 445 lira ve çok sayıda materyal ile doküman incelemeye alınmıştı. terör örgütü DEAŞ'a fon sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 9 şüpheliden 7'si tutuklandı.

MERSİN MERKEZLİ TERÖR OPERASYONUNDA 7 ŞÜPHELİ TUTULANDI

Mersin merkezli 2 ilde terör örgütü DEAŞ'a fon sağladığı belirlenen şahıslara yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 9 şüpheliden 7'si, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı, terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında DEAŞ terör örgütüne fon toplama ve sağlama faaliyeti yürüten 9 şüpheli ve 2 şirket tespit edildi.

Şüpheliler ve şirketler hakkında MASAK tarafından düzenlenen raporda, 1 milyon 200 bin lira civarında şüpheli para transferi olduğunun tespit edilmesi üzerine operasyon için düğmeye basıldı.

Tespit edilen şahısların yakalanması amacıyla 15 Aralık'ta Mersin ve Gaziantep'te düzenlenen eş zamanlı operasyonda 9 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda ise 604 bin 345 TL para ile çok sayıda materyal ve doküman ele geçirildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan 7'si tutuklanırken, 2'si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ayrıca mahkeme 5 şüpheli ve 2 şirketin tüm mal varlıklarına el koyulması karar aldı.

GÜNDEM

GENEL