MERSİN MERKEZLİ 2 İLDE GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU: 6 GÖZALTI

Mersin merkezli 2 ilde düzenlenen göçmen kaçakçılığı operasyonunda 6 şüpheli gözaltına alınırken 5 kaçak göçmen yakalandı

MERSİN MERKEZLİ 2 İLDE GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU:  6 GÖZALTI

Mersin merkezli 2 ilde düzenlenen göçmen kaçakçılığı operasyonunda 6 şüpheli gözaltına alınırken 5 kaçak göçmen yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, "Göçmen Kaçakçılığı yapmak", " Bir Yabancıyı  Ülkeye Sokmak veya Ülkede kalmasına imkân sağlama" ve " Türk vatandaşı veya yabancının yurt dışına çıkmasına imkân sağlama" suçlarından  aranan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Bu kapsamda, Suriye'den deniz yoluyla Hatay'a, sonrasında kara yoluyla Mersin'e geldikleri tespit edilen, yasa dışı yollarla Avrupa ülkelerine gitme arayışında olan düzensiz göçmenler ile göçmen kaçakçılığı yapanların yakalanması için operasyon düzenlendi.

Bunun üzerine Mersin ve Hatay'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, 6 şüpheliyi gözaltına aldı. Mersin kent merkezi ve Erdemli ilçesinde yasa dışı yollarla yurda girdiği belirlenen 5 düzensiz göçmen yakalandı.

Şüphelilerin Suriye ülkesindeki organizatörlerle irtibatlı şekilde temin edilen kaçak göçmenlerin deniz yoluyla farklı rotalar üzerinden Avrupa ülkelerine gidişlerini organize ettikleri tespit edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

GÜNDEM

GENEL