MERSİN'DEKİ YANGINDA BİR İTFAİYE ERİ HAYATINI KAYBETTİ

Mersin'de bir mobilya atölyesinde başlayarak bitişiğindeki iki atölyeye daha sıçrayan yangın kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları sırasında göçük altında kalan bir itfaiye eri hayatını kaybetti.

MERSİN'DEKİ YANGINDA BİR İTFAİYE ERİ HAYATINI KAYBETTİ

Mersin'de bir mobilya atölyesinde başlayarak bitişiğindeki iki atölyeye daha sıçrayan yangın kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları sırasında göçük altında kalan bir itfaiye eri hayatını kaybetti. Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, iş yerleri içerisinde 4 kişinin daha olabileceği üzerinde durduklarını belirterek, ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.


Merkez Akdeniz ilçesi Sanayi Sitesi'ndeki bir mobilya atölyesinde akşam saatlerinde çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek bitişiğindeki diğer atölyelere de sıçradı. Yanıcı maddelerin yoğunluğu nedeniyle söndürme çalışmalarının güçlükle yapıldığı yangına, Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerinin yanı sıra Emniyet Müdürlüğünün Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı da (TOMA) müdahale etti. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı, sağlık ekiplerinin de tedbir amaçlı bekletildiği yangın, ekiplerin saatler süren çalışmaları sonucu güçlükle kontrol altına alınabildi.


Soğutma çalışmaları sırasında itfaiye erlerinden Nazmi Çelikkaya (30), tavanın çökmesiyle göçük altında kaldı. Mesai arkadaşlarının yoğun çalışmasıyla bulunduğu yerden çıkarılan Çelikkaya, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Çelikkaya'nın babasının da emekli bir itfaiyeci olduğu, eşinin ikinci çocuklarına hamile olduğu öğrenildi.


GÜNDEM

GENEL