MERSİN'DE ŞANTAJCI ÇETE ÇÖKERTİLDİ: 4 TUTUKLAMA, 4 EV HAPSİ

Mersin polisi, yabancı uyruklu kadınları zorla çalıştırıp, iş adamlarını şantaj yapmak için videolarını çeken suç örgütünü çökertti. Operasyonda 10 şüpheli yakalandı, 4'ü tutuklandı, 4'üne ev hapsi verildi. Zorla çalıştırıldığı iddia edilen 18 kadın ise deport işlemleri için İl Göç İdaresine teslim edildi.

Mersin'de şantajcı çete çökertildi: 4 tutuklama, 4 ev hapsi

Mersin polisi yabancı uyruklu kadınları zorla çalıştırıp, ağlarına düşürdükleri iş adamlarının videolarını çekerek şantaj yaptıkları belirlenen suç örgütüne operasyon düzenledi. Operasyonda 10 şüpheli yakalandı, 4'ü tutuklandı, 4'üne de ev hapsi verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri Organize Suç Örgütlerinin faaliyetlerini deşifre etmeye yönelik fiziki ve teknik çalışma yaptı.

Polisin çalışmasında bazı iş yeri sahiplerinin zorla yabancı uyruklu kadınları çalıştırdığı, ağlarına düşürdükleri iş insanlarını mekanlara getirerek bu kadınlarla eğlendirdikleri  ve sonrasında iş insanlarının kartlarından zorla yüksek meblağlar tahsil ettikleri, ödemeyi kabul etmeyen şahısların gizlice çekilmiş fotoğraflarını yaymak sureti ile tehdit ve şantaj yaptığını belirledi.

Şüphelilerin yüksek miktarlarda para istediği hatta ev, araba, arsa gibi mal varlıklarına el koymaya çalıştıkları ortaya çıktı.

Bunun üzerine polis,  tespit edilen 33 müşteki bayanın temini, 11 şüpheli şahsın yakalanması ve suç örgütünün çökertilmesine yönelik aralarında özel harekat timlerinin olduğu 110 polisin katılımıyla Drone destekli operasyon düzenledi.

Operasyonda 10 şüpheli yakalandı.

Emniyette ifadesi alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 4'ü tutuklandı, 4'üne ev hapsi verildi, 2'si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Zorla çalıştırıldığı iddia edilen ve polis tarafından ifadesi alınan 18 kadının ise deport işlemleri için İl Göç İdaresine teslim edildiği bildirildi.

GÜNDEM

GENEL