MERSİN'DE POLİS EKİPLERİNDE 13 İLÇEDE UYGULAMA YAPILDI

Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri Mersin’de meydana gelen hırsızlıkları önlemek için ilçede denetimlerine devam etti.

Mersin'de polis ekiplerinde 13 ilçede uygulama yapıldı

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri , genel asayiş ve kamu düzeninin devamının ve sürekliliğinin sağlanması, genel güvenlik açısından risk teşkil eden unsurların engellenmesi yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Mersin genelinde meydana gelen Motosiklet, Bisiklet ve Elektrikli Bisiklet hırsızlıklarının önlenebilmesi ve suça karışan kişilerin yakalanabilmesi amacıyla çalışma başlatıldı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri, çalışma kapsamında 4 Merkez ilçe, 9 Dış ilçe olmak üzere 13 ilçe Polis sorumluluk alanında uygulama gerçekleştirdi.

Denetimlerde 5 bin 983 motosiklet ve elektrikli bisiklet, 369 motosiklet ve elektrikli bisiklet satıcısı ve tamircisi kontrol edildi, 16 adet hacizli-yakalamalı motosiklet yakalandı , 123 motosiklet trafikten men edildi. Çeşitli maddelerden toplam 1.653.872 TL idari para cezası uygulandı.

Ayrıca ekiplerin yaptıkları uygulamalarda 3 bin 164 şahsın yapılan GBT kontrolünde aranan 13  şahsı  yakalayarak adli mercilere teslim etmiştir.

GÜNDEM

GENEL