MERSİN'DE PKK/KCK VE FETÖ/PDY OPERASYONU: 10 GÖZALTI

MERSİN’DE silahlı terör örgütü PKK/KCK ve FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik operasyonlar devam ediyor. 2 aylık takip sonucunda 150 polisin katıldığı, operasyonda çok sayıda materyal ele geçirilirken, 10 şahıs gözaltına alındı. Ayrıca Polisi fark eden zanlıların, evdeki silah ve uyuşturucuyu pencereden atması dron ile görüntülendi.

MERSİN'DE PKK/KCK VE FETÖ/PDY OPERASYONU: 10 GÖZALTI

Mersin'de terör örgütleri PKK/KCK ve FETÖ'ye ilişkin soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilen 12 zanlının yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı. Ayrıca Polisi fark eden zanlıların, evdeki silah ve uyuşturucuyu pencereden atması dron ile görüntülendi.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY terör örgütünün gizli haberleşme yöntemlerinden Eagle Programı kullandığı, ayrıca Ankesör/Ardışık aranma kayıtları tespit edilenler ile haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıslara yönelik çalışmalarını sürdürdü.

Kapsamlı çalışma neticesinde FETÖ/PDY terör örgütünün faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik yaptığı çalışmalarda, haklarında örgütün gizli haberleşme sistemlerinden eagle adlı programı kullandığı, örgüt içerisinde ilçe imamı, askeri mahrem imamı, adliye mahrem imamı olarak faaliyet yürüten şahıslarla irtibatlı olduğu tespitleri bulunan, ayrıca örgüt iltisaklı KPSS çalışma evlerinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüten, kullandıkları telefonlar ile örgüt içerisinde gizli haberleşme çerçevesinde büfe/ankesörlü telefonlardan mahrem imamlarca arananlar ile haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 6 şahıs ve PKK/KCK terör örgütünün geçmiş dönemlerde Suriye'de üst düzey silahlı/ideolojik eğitim alan, kente illegal bir şekilde gelen bir örgüt mensubu ve örgüt mensubunun kentte barınması, saklanmasına yardım eden 6 şüpheli tespit edildi.

 Gözaltı kararı verilen zanlıların yakalanması için bu sabah operasyon için düğmeye basan ekipler, Özel Harekat ve dron desteğiyle belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Koçbaşlarıyla kapılar kırılarak adreslere girilirken, operasyon bölgelerinde yoğun güvenlik önlemi alındı.

2 aylık takip sonucunda 150 polisin katıldığı, operasyonda çok sayıda materyal ele geçirilirken , 10 şahıs gözaltına alındı.

GÜNDEM

GENEL