MERSİN'DE ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ: AVRUPA ÜLKELERİNDE GEÇERLİ ÇOK SAYIDA SAHTE KİMLİK VE SÜRÜCÜ BELGESİ ELE GEÇİRİLDİ

Mersin'de organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda 14 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda sahte kimlik, ehliyet pasaport yapımında kullanılan 2 hologramlı baskı makinesi ile Avrupa ülkelerinde geçerli 84 adet basılmış kimlik kartı ile 19 sürücü belgesi ele geçirildi.

 Mersin'de organize suç örgütü çökertildi: Avrupa ülkelerinde geçerli çok sayıda sahte kimlik ve sürücü belgesi ele geçirildi

Mersin'de organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen şafak operasyonun da 14 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kasten yaralama, genel güvenliğin tehlikeye sokulması ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını işleyen şahısların yakalanması için çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalarda 23 şahsı tespit eden ekipler, bu sabah operasyon için düğmeye bastı.

 

Şüphelilerin yakalanması için şafak vakti operasyon düzenlendi. Dron destekli operasyona 180 polis katıldı. Belirlenen adreslere tek tek giren ekipler, 14 şüpheliyi gözaltına aldı.

Adreslerde yapılan aramalarda 7 tabanca, çok sayıda fişek uyuşturucu madde, suç örgütü tarafından sahte kimlik, ehliyet, pasaport yapımında kullanılan 2 baskı makinesi, 2 dizüstü bilgisayar, Avrupa ülkelerinde geçerli 84 basılmış kimlik ile 18 ehliyet, 19 sim kart, sahte kimlik yapımında kullanılan 122 çipli kart ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslar işlemleri yapılmak üzere emniyete götürülürken, hakkında yakalama kararı bulunan şüpheliler için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

GÜNDEM

GENEL