MERSİN'DE DEAŞ'A YÖNELİK OPERASYONDA 7 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Mersin'de, terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları iddia edilen 9 zanlının yakalanması için operasyon düzenlendi.7 şüpheli gözaltına alındı.

Mersin'de DEAŞ'a yönelik operasyonda 7 şüpheli yakalandı

Mersin'de, terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları iddia edilen 9 zanlının yakalanması için operasyon düzenlendi.7 şüpheli gözaltına alındı.

 

 

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, DEAŞ mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalarını sürdürdü.

Bu kapsamda, geçmişte silahlı olarak faaliyet yürüttüğü saptanan 9 şüphelinin, örgütün ideolojisi doğrultusunda hareket ederek çatışma bölgelerine eleman kazandırmaya yönelik çalışmalarda bulundukları ve örgüt mensubu kişilerin illegal yollardan sınır geçişlerine aracılık ettikleri belirlendi.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda bugün şafak vakti Özel Harekat Polislerinin de bulunduğu 152 Polis ve dron desteğiyle eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Bazı adreslere "koçbaşı" kullanılarak girilen operasyonda, 7 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 21bin 500 Suriye lirası, 800 Euro, 23 bin 100 ABD Doları ve çok sayıda örgütsel materyal ele geçirildi.

Bir şüpheli şahsın 12.01.2024 günü Türkiye’den  deport edildiği öğrenilirken, bir şüpheliyi de  yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

GÜNDEM

GENEL