KENDİLERİNİ POLİS VE SAVCI OLARAK TANITAN DOLANDIRICILAR MERSİN POLİSİNDEN KAÇAMADI

Mersin'de telefonda görüştükleri kişilere kendilerini 'polis, savcı' olarak tanıtıp, 7 milyon liralık dolandırıcılık yapan 4 şüpheli, polis tarafından yakalanarak, sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

KENDİLERİNİ POLİS VE SAVCI OLARAK TANITAN DOLANDIRICILAR MERSİN POLİSİNDEN KAÇAMADI

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipler, kendilerini Polis-Savcı olarak tanıtmak sureti ile meydana gelen Nitelikli Dolandırıcılık yapan şahıslara yönelik operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor.

Şikayet üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, telefonda görüştükleri bir kişiyi, kendilerini 'polis, savcı' olarak tanıtarak 400 bin lira dolandırdığı belirlenen şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Ekipler yapılan teknik ve fiziki takip sonrası 4 şüpheliyi kullandıkları araç içerisinde yakalayarak gözaltına aldı.

Araçta yapılan aramada ise, polis ve savcı olduklarına inandırmak amacıyla düzenlenmiş dokümanlar, 5 cep telefonu ve banka kartları ele geçirildi.

WhatsApp yazışmalarının da ortaya çıkarıldığı olayla ilgili yapılan incelemede zanlıların, il merkezinde daha önce meydana gelen 7 milyon liralık dolandırıcılık olayına karıştıkları, özellikle yabancı uyruklu şahısları 'polis, savcı' ünvanını kullanarak dolandırdıkları tespit edildi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

GÜNDEM

GENEL