JASAT TİMLERİNDEN OPERASYON: MERSİN’DE 6 YILDIR ARANAN 2 ŞAHIS YAKALANDI

Mersin’de biri 11, diğeri 6 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla 6 yıldır aranan 2 şahıs jandarma ekipleri tarafından yakalanıp tutuklandı. Aranan şahıslardan biri hastanede yakalanırken yıllardır kardeşinin kimlik bilgilerini kullanarak gizlendiği ortaya çıktı.

JASAT TİMLERİNDEN OPERASYON: MERSİN’DE 6 YILDIR ARANAN 2 ŞAHIS YAKALANDI

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından aranan şahıslara yönelik icra edilen operasyonlar sonucunda uzun süredir aranan 2 şahıs yakalandı

İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timleri uzun zamandır aranan ve haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahısların yakalanmasına yönelik çalışma yaptı.

Jandarma ekipleri, ilk operasyonda Toroslar ilçesinde ‘Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama’ ile ‘Resmi Belgede Sahtecilik’ suçlarından hakkında 11 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 6 yıldır aranan bir şahsın yakalanmamak için kardeşine ait kimlik bilgilerini kullandığını ve sürekli adres değiştirdiğini tespit etti.

Şahsın sürekli adres değiştirdiğini öğrenen ekipler, kardeşinin kimlik izini sürdü. Hükümlü 6 yıl sonra gittiği hastanede kardeşine ait kimlik bilgileri ile işlem yaparken yakalandı. Yakalanan şahıs jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Çalışmasına devam eden ekipler Erdemli ilçesinde başkasına ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak suçundan 15, sahte banka veya kredi kartı kullanmak suçundan 7, hırsızlık suçundan 3, basit yaralama ve kişisel verileri ihlal suçundan 2 ayrı suç kaydı olmak üzere toplam 27 suç dosyasından aranan ve hakkında 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüphelinin peşine düştü.

Hakkında 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahsın saklandığı adresi tespit eden jandarma ekipleri operasyon yaptı. Operasyonda 6 yıldır aranan şahıs yakalandı. Yakalanan şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

GÜNDEM

GENEL