JANDARMADAN PKK VE DEAŞ OPERASYONU 5 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Jandarma ekipleri, uzun süren takibin ardından terör örgütleri DEAŞ VE PKK’ya yönelik iki ayrı operasyon gerçekleştirdi. Eş zamanlı yapılan baskınlarda Jandarma ekipleri 5 şüpheli yakalandı.

JANDARMADAN PKK VE DEAŞ OPERASYONU 5 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri DEAŞ ve PKK silahlı terör örgüt üyesi olan ve terör örgütünün propagandası yapan şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 5 şüpheli yakalandı.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, DEAŞ ve PKK silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Jandarma ekipleri çalışmalar sonucunda; DEAŞ silahlı terör örgütünün 1’i sözde Şeriat Hakimi olarak faaliyet yürüten 2 şüpheliyi, PKK operasyonunda ise Pençe-Kilit Harekât bölgesinde Şehit olan askerlere yönelik sosyal medya üzerinden “provokatif amaçlı” paylaşım yapan 1 şüpheli ile bir dönem terör örgütü adına silahlı faaliyet yürüttüğü belirlenen 2 şüpheliyi tespit etti.

 

Tespit edilen şüphelileri yakalamak amacıyla Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde eş zamanlı operasyon düzenleyen Jandarma ekipleri 5 şüpheli yakalayarak gözaltına aldı.

Operasyon düzenlenen adreslerde aramada ekipler çok sayıda materyale ve dokümana incelenmek üzere el koydu.

 

Yakalanan şüpheli şahıslar işlemleri tamamlanmak üzere Jandarma Komutanlığına götürüldü.

 

 

GÜNDEM

GENEL