JANDARMADAN MERSİN'DE SİLAH KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU

Mersin'de jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 2 şahıs kaçak 5 tabanca ve 1 av tüfeği ile yakalandı. Şüphelilerin adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda ise 36 fişek, 1 bıçak ve 6 şarjör ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

JANDARMADAN MERSİN'DE SİLAH KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU

Mersin'de jandarma ekiplerince yapılan çalışmada 2 şahıs, piyasaya sürmeye çalıştıkları kaçak 5 tabanca ve 1 av tüfeği ile yakalandı.

Mut ilçesinde 2 şahsın ellerindeki silahları satmak için müşteri aradığı bilgisine ulaşan jandarma ekipleri, şüphelileri takibe aldı.

Jandarma ekipleri; silah kaçakçılığı suçunu önlemek amacıyla yaptığı çalışmalar sonucunda  Mut ilçesinde 2 şüphelinin elinde bulundurduğu silahları satmak için müşteri arayışında olduğunu  tespit etti.

Ekipler elde edilen bilgiler doğrultusunda şüphelileri yakalamak ve silahları ele geçirmek amacıyla takibe başladı. Düzenlenen operasyonda şüpheliler gözaltına alınırken, adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 5 tabanca, 1 av tüfeği, 36 fişek, 1 bıçak ve 6 şarjör ele geçirildi.

Şüpheliler, işlemleri yapılmak üzere Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

 

GÜNDEM

GENEL