HESABINA 500 BİN TL GELİNCE POLİSE İHBAR ETTİ, GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Mersin'de banka hesabına 500 bin TL gelen bir kişi, polise başvurdu. Olayı araştıran polis, şahsın kartının dolandırıcılık amacıyla kullanıldığını tespit edip 2 şüpheliyi yakaladı, biri tutuklandı. Paranın gerçek sahibi ise belirlenerek hesabına iade edildi.

Hesabına 500 bin TL gelince polise ihbar etti, gerçek ortaya çıktı

Mersin'de şüpheliler, başkasına ait banka hesabına 500 bin lira göndererek dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor. Polis tarafından yapılan incelemede, şüphelilerin banka kartını kullanarak dolandırıcılık yaptığı tespit edildi. Yakalanan 2 şüpheliden biri tutuklandı.

Banka hesabına nereden geldiğini bilmediği yüksek miktardaki paradan şüphelenen S.T, durumu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro Amirliğine ihbarda bulundu. Bunun üzerine çalışma yapan polis, öncelikle paraya bloke koydurdu ardından izini sürdü.

Polis incelemesinde, S.T'nin banka kartının şüpheliler Ü.S. ve Ö.D. tarafından dolandırıcılık amaçlı kullanıldığını tespit etti. Banka kartında bulunan 500 bin TL'nin ise farklı bir ilde bulunan E.S'ye ait olduğu, kedini polis ve asker olarak tanıtan şüpheliler tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı.

Hesaba bloke koyduran polis, adreslerine düzenledikleri operasyonda şüphelileri gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılardan Ö.D, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Adliyeye sevk edilen Ü.S, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Öte yandan, dolandırıldığı saptanan E.S'ye 500 bin lirası iade edildi.

GÜNDEM

GENEL