HAKKARİ'DE YAKALANARAK MERSİN'E GETİRİLEN TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ TUTUKLANDI

Mersin’de PKK/KCK Terör Örgütleriyle Mücadele Devam Ediyor. Yapılan teknik ve fiziki çalışmalar neticesinde Mersin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün ortaklaşa çalışmaları sonucunda PKK/KCK terör örgütü adına kırsal alanda faaliyet yürüttüğü belirlenen ve hakkında yakalama kararı bulunan şüpheli, Hakkari'de yakalandıktan sonra getirildiği Mersin'de tutuklandı.

Hakkari'de yakalanarak Mersin'e getirilen terör örgütü üyesi tutuklandı

PKK/KCK terör örgütü adına kırsal alanda faaliyet yürüttüğü belirlenen ve hakkında yakalama kararı bulunan şüpheli, Hakkari'de yakalandıktan sonra getirildiği Mersin'de tutuklandı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, terör örgütü PKK adına kırsal alanda faaliyet gösterdiği belirlenen M.Ç'nin yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" suçlarından yakalama kararı çıkartılan ve basit yaralama suçundan kaydı bulunan M.Ç'nin İran üzerinden kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yaptığı belirlendi.

Yapılan teknik ve fiziki çalışmalar neticesinde Mersin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün ortaklaşa çalışmaları sonucunda M.H. kod adlı M.Ç., Hakkari'de yakalanarak Mersin'e getirildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan şüpheli, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

GÜNDEM

GENEL