BODRUM KATA GÖTÜRDÜĞÜ KADINI ÖNCE VURDU, SONRA MAKASLA KESTİ

Kadına Yönelik Şiddet 25 Kasım’a Rağmen Devam Ediyor. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü haftasında bir “kadına şiddet” vakası daha yaşandı. Mersin'de bir şahıs, tekstil atölyesi sahibi kadına iş yerinin bodrum katında 2 el ateş ettikten sonra makasla boğazından yaraladı. Jandarma tarafından yakalanan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Bodrum kata götürdüğü kadını önce vurdu, sonra makasla kesti

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde, Mersin’de bir “kadına şiddet” vakası daha yaşandı.

Bir şahıs, daha önceden tanıdığı tekstil atölyesi sahibi kadını iş yerinin bodrum katında kurusıkıdan bozma tabanca ile 2 el ateş ederek vurduktan sonra, makasla boğazından yaraladı. Jandarma tarafından yakalanan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Olay, dün Erdemli’de ilçeye bağlı Kargıpınarı Mahallesi’ndeki bir tekstil atölyesinde meydana geldi.

Yüklü miktarda alacağı olduğunu iddia eden, daha önceden tanıdığı 49 yaşındaki Hülya Kırmızı’nın atölyesine gelen 38 yaşındaki F.E., kadını bodrum kata indirdi. Burada Kırmızı’yı kurusıkıdan bozma tabanca ile 2 el ateş ederek vuran şüpheli, daha sonra makasla da boğazından yaraladı.

Ağır yaralanan kadın iş yerindekilerin haber vermesiyle ambulansla önce ilçedeki devlet hastanesine, ardından da Mersin Şehir Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri ise şüpheli F.E.’yi kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Olayda kullanılan silah ve makasın da ele geçirildiği öğrenildi.

Sabah saatlerinde Erdemli Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli adliyeye sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

GÜNDEM

GENEL