BİR GARİP YANGIN SÖNDÜRME: ALEV ELLE SÖNDÜRÜLÜNCE YANGINI TÜPÜNÜ ÇALIŞANLARA SIKTI

Mersin Erdemli'de bir tamirhane deki motosiklette çıkan yangını, çalışanlar eliyle söndürdü. Yangını gören bir başka çalışan ise getirdiği yangını tüpünü arkadaşlarına sıkması ilginç anlar ortaya çıkardı.

Bir garip yangın söndürme: Alev elle söndürülünce yangını tüpünü çalışanlara sıktı

Mersin’in  Erdemli ilçesinde  bir tamirhane deki motosiklette çıkan yangını, çalışanlar eliyle söndürdü.

Olay, ilçeye bağlı Koyuncu Mahallesi Güzeloluk Caddesi'ndeki bir motosiklet tamir atölyesinde meydana geldi.

Çalışanların biri motosikleti tamir ettiği sırada motor bölümünde yangın çıktı. Alevi gören personel, eliyle yangını söndürmeye başardı. O sırada yangın olduğunu  sonradan fark eden çalışanlardan Mahmut Kurt yangın tüpünü getirdi. Yangının söndüğünü gören Kurt, tüpü önce motor kısmına ardından da iş arkadaşlarının üzerine sıktı. O anlar güvenlik kamerasına da yansırken, diğer çalışanların iş yerinden kaçma anları yer aldı.

Öte yandan daha öncede bir motosikletin motor kısmında yangın çıktığı, alevlerin de su ile söndürüldüğü belirtildi.

Yaşananları anlatan Mahmut Kurt," Motorda yangın çıktı, arkadaşlar eliyle söndürdü. Bende sonradan yangın tüpüyle müdahale ettim. Bende onları söndürdüm. Bu olanları iş yerinin kamera kaydından izledik, öyle paylaşmak istedik bize de bir anı kaldı. Daha öncede böyle bir yangınla karşılaşmıştık suyla söndürmüştük. Şimdi tedbirimizi aldık. İş yerinde tedbiri hiç bir zaman elden bırakmamak lazım" dedi.

GÜNDEM

GENEL