AKDENİZ'DE FIRTINA DEV DALGALARA NEDEN OLDU

Meteorolojinin uyardığı fırtına Doğu Akdeniz'de etkili olurken, Mersin sahillerinde bazı bölgelerde dalgaların 3-4 metreye kadar çıkması dikkat çekti.

 Akdeniz'de fırtına dev dalgalara neden oldu

Meteorolojinin uyardığı fırtına Doğu Akdeniz'de etkili olurken, Mersin sahillerinde bazı bölgelerde dalgaların 3-4 metreye kadar çıkması dikkat çekti.

Bir çok bölgede olduğu gibi Mersin'de de hafta sonu yağışlı hava, yer yer kuvvetli rüzgar ve fırtına etkili oldu.

Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'de etkili olmaya başlayan fırtına Pazartesi sabahına kadar devam etti. Hafta sonu 50-75 kilometre hızla etkili olan fırtınanın 50 ile 90 kilometre hızla olmasının beklendiği de valilik tarafından bildirildi.  Akdeniz'deki fırtına nedeniyle dalgalar 3 ile 5,5 metreye kadar ulaştı. Mersin sahillerinde etkili olan dalgalar dikkat çekti.

Mersin Erdemli'de de yer yer 3-4 metreye ulaşan dalgalar görüldü. Denizin dalgasını gören bazı vatandaşlar olta ile balık tutmak isterken bazıları da izlemeye geldi.

Limonlu sahilinde dalgaları fırsat bilen Mehmet Ali Ünalır'da oltasını ve sandalyesini alarak balık tutmaya çalıştı.

Bu mevsimi sevdiğini belirten Ünalır, "Böyle dalgalı havalarda levrek oluyor, bizde olta atıyoruz. Her taraf dalga olduğu için deniz bazen tamamen beyaz oluyor. Mersin'den başlayarak Silifke'ye kadar tüm sahil böyle dalgalı oluyor. Sabah yağmur yağdı kesildi, her an tekrar yağabilir. Ancak Pazartesi güzel hava bekleniyor" dedi.

GÜNDEM

GENEL