7 AYLIK HAMİLE EŞİNİ BALTAYLA KATLETMİŞTİ. O CANİ YAKALANDI

Kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Tarsus’ta yaşayan Biçer ailesinde katliam yaşandı. 45 yaşındaki Murat Biçer, 7 aylık hamile olan 41 yaşındaki eşi Serap Biçer’i satırla öldürdü. Cinayetin ardından yanına torununu da alıp, kaçan zanlı yakalandı.

7 aylık hamile eşini baltayla katletmişti. O cani yakalandı

Türkiye'de  her gün işlenen kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Bu sefer Kadın vahşeti  Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşandı.

Olay dün sabah Tarsus’a bağlı Bolatlı mahallesinde meydana geldi.

Gasp suçundan 24 yıl cezaevinde yattıktan sonra geçen yıl cezasını tamamlayarak tahliye olan 46 yaşındaki Murat Biçer, 41 yaşındaki 3 çocuk annesi 7 aylık hamile olan eşi Serap Biçer'i  çıkan tartışmada baltayla öldürdü.

Şüpheli koca Biçer, o sırada evde bulunan 5 yaşındaki torununu alıp kaçtı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede talihsiz kadının olay yerinde hayatını kaybetti belirlendi.

Olay yerinde polis ve savcının incelemesinin ardından kadının cenazesi, otopsi için cenaze aracı ile Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

Evden 5 yaşındaki torununu yanına alıp kaçan zanlının, çocuğu Yenice Mahallesi'ndeki bir yakınına bıraktığı öğrenildi.

20 yıldan fazla cezaevinde kalıp, 8 ay önce tahliye edilen ve eşini öldürdükten sonra torununu alıp kaçan şüphelini izini süren polis, zanlının adresini  belirledi. Belirlenen adrese operasyon düzenleyen polis, şüpheliyi yakaladı.

Yakalanan şüpheli adli işlemler için emniyete götürüldü.

Öte yandan Eşi tarafından katledilen Serap Biçer’in kız kardeşi Sultan Biçer’in de yaklaşık 10 yıl önce aynı mahallede cinayete kurban gittiği öğrenildi.

Sultan Biçer’in çıkan bir tartışmada hasımları tarafından açılan ateş sonucu öldürüldüğü ve o zaman bu olayla ilgili 3 şüphelinin tutuklandığı bildirildi.

GÜNDEM

GENEL